2010-2012 Eğitim Bilimleri Etkinlik Arşivi

25 Aralık 2012 tarihinde Bölüm Seminer odamızda Arş. Gör. Mustafa Dervişoğulları, "Profesyonel Öğrenme Toplulukları Bağlamında İşbirlikçi Öğrenme'' başlıklı ve Arş. Gör. Halim Güner ise “Öğretmenlerin Suçluluk Duygusu Yaşamaları Öğretmenlerin Etik Amaçları ve Öğrenci-Öğretmen İlişkileri Hakkında Neleri Betimler?'' başlıklı seminerleri sunmuşlardır (Resimler için tıklayınız 1 - 2 - 3 - 4)


11 Aralık 2012 tarihinde Saat 13.00'te Bölüm Seminer odamızda Arş. Gör. Akif Avcu, ''Ölçek Geliştirmede Kullanılan Güvenirlik İndekslerinin Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar'' başlıklı ve Arş.Gör.Selami KARDAŞ ise ''Çok kültürlülük Bağlamında Eğitim ve Öğretmen Yeterlilikleri'' başlıklı seminerleri sunmuşlardır (Resimler için tıklayınız  2 - 3 - 4).


Bölümümüz araştırma görevlileri Çiğdem Demir Çelebi ve Münevver Kaya 27 Kasım 2012 tarihinde Bölüm Seminer Odamızda ''Eğitimcilerde Öfke ve Öfke Yönetimi'' konulu bir seminer vermişlerdir (Resimler için tıklayınız 1 - 2 - 3).

Bölümümüzün Erasmus öğretim üyesi değişimi ortağımız olan Portekiz IESFAFE dan Prof. Dr. Dalila Lino, 21 Kasım 2012 Çarşamba günü Saat 9.30 da Atatürk Kültür Merkezi'nde 'The Pedagogy of Initiative; from Children's Choice to Teacher's Choice' başlıklı bir konferans vermiştir (Resimler için tıklayınız 1 - 2 - 3 - 4 - 5).

Arizona State Üniversitesi Tarih ve Beşeri Bilimler Bölümü öğretim üyelerinden Doç.Dr. David Pickus 20 Kasım 2012 Salı günü saat 14.30'da Bölümümüz Seminer Odasında 'Critical Thinking in German Philosophy' konulu bir seminer vermiştir (Resimler için tıklayınız 1 - 2 - 3).

Doç. Dr. Seyfi Kenan, 22-26 Ekim 2012 tarihleri arasında Pekin'deki Çin Minzu Üniversitesi'nde Türk Düşünce Tarihi, Bilim ve Uygarlık Tarihi, Türk Eğitim Düşüncesinin Dönüm Noktaları çerçevesinde beş konferans vermiştir (Konferansın Broşürü için tıklayınız).

İngiltere Westminster Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Paula Hixenbaugh, Bölümümüz Konferansları kapsamında, 9 Ekim 2012 tarihinde, “Counselling Psychology in the U.K” başlıklı bir konferans vermiştir. Üniversitemiz öğretim elemanlarına da duyurulan konferansın Resimleri için tıklayınız (1 - 2 - 3 - 4). 

Almanya Muenster Üniversitesi Psikoloji Enstitüsünden Dipl-Psych Sabine Fisher, Erasmus Öğretim Üyesi Hareketliliği kapsamında bölümümüzü ziyaret etmiş ve 2 Ekim 2012 Salı günü Eğitim Bilimleri Bölümü Seminer odasında 'Different Views of the Nature of Psychology ' konulu  bir seminer vermiştir (Resimler için tıklayınız 1 - 2 - 3). 

Erasmus Öğretim Elemanı Değişim Programı kapsamında ders vermek üzere Danimarka University College of Copenhagen, Eğitim Fakültesi'ne giden Doç. Dr. Seyfi Kenan başka kültürleri bilme ve inceleme yöntemleri konusunda 17-21 Eylül 2012 tarihleri arasında seminerler vermiştir (Resimler için tıklayınız 1 - 2 - 3 - 4 - Broşür)


Eğitim Bilimleri Bölümü 2012 YAZ OKULU bazı öğretim elemanlarımızın gayretiyle başlatılmış ve dersler düzenli bir şekilde sürdürülmüştür (Resimler için tıklayınız 1 - 2 - 3) .


Bölümümüz Lisans programı PDR'nin 2011-2012 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet töreni 2 Temmuz 2012 tarihinde Fakültemizin diğer bölümleriyle birlikte yapılmıştır (Resimler için tıklayınız 1 - 2).


2011-2012 Eğitim Öğretim Yılı Lisans Programımızın Birincisi Denizhan Çetin, İkincisi Fidan Coşkunırmak ve Üçüncüsü Tennur Aksoy 2 Temmuz 2012 tarihinde düzenlenen tören kapsamında Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Ayşen BAKİOĞLU tarafından Takdir Belgesi takdim edilmiştir (Resimler için tıklayınız 1 - 2).


7 Haziran 2012 tarihinde Eğitim Bilimleri dönem sonu toplantısında, akademik yıl boyunca bölümümüz seminerleri kapsamında seminer hazırlayan ve  sunan öğretim elemanlarımıza Bölüm Başkanımız tarafından Teşekkür Belgesi takdim edilmiştir (Resimler için tıklayınız 1 - 2 - 3 - 4 - 5).


Bölümümüz eğitim seminerleri kapsamında "Modern Üniversitenin Doğuş Süreci" konulu seminer Doç. Dr. Seyfi Kenan" tarafından 22 Mayıs 2012 tarihinde gerçekleştirilmiştir (Resimler için tıklayınız 1 -2 - 3 - 4).

11 Mayıs 2012 tarihinde  Kanada Eğitim Yönetim Sistemi konulu sunum yapan üç doktora öğrencisi, derse davet ettikleri, ülkemizde görev yapan Kanadalı bir öğretmen ile ders sırasında bir görüşme gerçekleştirerek uygulamadaki durumu, merak edilen ayrıntılılarla birlikte irdelediler (Resimler için tıklayınız 1 - 2 - 3).


Bölümümüz eğitim seminerleri kapsamında "Altı Şapkalı Düşünme Tekniği" konulu seminer Yrd. Doç. Dr. Semai Tuzcuoğlu"   tarafından 9 Mayıs 2012 tarihinde gerçekleştirilmiştir. (Resimler için tıklayınız 1 - 2 - 3 - 4)


Bölüm Başkan Yardımcımız Yrd. Doç. Dr. Süleyman Avcı, 16.04.2012 tarihinde Şirinevler Mehmet Şen İlköğretim Okulu'nda öğretmenlere yönelik "Etkili Sınıf Yönetimi" konulu bir seminer gerçekleştirmiştir (Resimler için tıklayınız 1 - 2).


Tekirdağ Bilim ve Sanat Merkezi ile Namık Kemal Üniversitesinin işbirliği ile 'Geleceğin Mimarları: Üstün Zekâlı Çocuklar Sempozyumu'nda Bölüm Başkan Yardımcımız Yrd. Doç. Dr. Faruk Levent panelist olarak 27 Nisan 2012 tarihinde bir konuşma gerçekleştirmiştir. (Resimler için tıklayınız 1 - 2 - 3)


Bölümümüz eğitim seminerleri kapsamında "Ekip Halinde Öğrenmeye Engel Olan Psikolojik Sorunlar ve Çözüm Önerileri" konulu seminer Arş. Gör. Gamze Alçekiç Yaman ve Arş. Gör. Halim Güner   tarafından 18 Nisan 2012 tarihinde gerçekleştirilmiştir. (Resimler için tıklayınız 1 - 2 - 3 - 4 - 5)


Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Ayşen BAKİOĞLU, Eğitim Bilimleri Temel alanında, yayınlarına aldığı 119 atıf sayısı nedeniyle, Üniversitemizce, Marmara Üniversitesi 129. Akademik Yılı Atıf Ödülüne layık görülmüştür. Ödül Listesine ulaşmak için Bakınız. (Resimler için Tıklayınız).


Bölümümüz eğitim seminerleri kapsamında "Eğitim Örgütlerinde Dedikodu Yönetimi" konulu seminer Arş. Gör. Dilek Pekince tarafından 6 Nisan 2012 tarihinde gerçekleştirilmiştir. (Resimler için tıklayınız 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7)


Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Ayşen BAKİOĞLU, Cerrahpaşa'da bulunan Hekimoğlu Alipaşa İlköğretim Okulu öğretmen ve yöneticilerine 2 Nisan 2012 tarihinde ''Öğretmenlerin Kariyer Gelişimleri'' konulu bir seminer vermiştir. (Resimler için tıklayınız 1 - 2 - 3 - 4)


Bölümümüz eğitim seminerleri kapsamında "Değişen Öğretim Programları ve Öğretmen Yetiştirme Sorunu" konulu seminer Doç. Dr. Orhan Akınoğlu tarafından 28 Mart 2012 tarihinde gerçekleştirilmiştir. (Resimler için tıklayınız 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6)


Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Ayşen BAKİOĞLU, 22-23 Mart 2012 tarihinde "Mesleki Eğitim, Sanayi ve Yüksek Teknoloji 2023" kongresine katılmış, "Kalite, Verimlilik ve Nitelikli İşgücü" oturumuna başkanlık etmiştir. (Resimler için tıklayınız 1 - 2).


27 Mart 2012 tarihinde Bölüm Seminer odasında Akıllı Tahta kullanımına yönelik eğitim verilmiştir. Akıllı tahta, projeksiyon ve dizüstü bilgisayar bağışı yapan sponsorlara teşekkür ederiz. (Resimler için tıklayınız 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6)


Eğitim Bilimleri Enstitüsü tarafından Eğitim Bilimleri temel alanında görev yapan öğretim elemanlarının ve öğrenim gören yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin akademik gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla üniversitemiz öğretim elemanlarından Öğr. Gör. Dr. Gönül SAKIZ tarafından  'İyi Bir Doktora Tezi Nasıl Yazılır?' adlı sunum 14 Mart 2012 tarihinde Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirilmiştir. (Resimler için tıklayınız 1 - 2 - 3 - 4)


Bölümümüz eğitim seminerleri kapsamında "Başa Çıkma Kanallar: Basic Ph" konulu seminer Yrd. Doç. Dr. Müge Akbağ tarafından 14 Mart 2012 tarihinde gerçekleştirilmiştir. (Resimler için tıklayınız 1 - 2 - 3 - 4)


Bölümümüz öğretim elemanlarından Yrd. Doç. Dr. Seval İmamoğlu tarafından  Zeytinburnu Belediyesi'nde "Çocuk Yetiştirmede Aile Tutumlarının Önemi" isimli  konfrerans 4 Mart 2012 tarihinde gerçekleştirilmiştir.  (Resimler için tıklayınız 1 - 2)


Bölümümüz eğitim seminerleri kapsamında "Sosyal Bilimlerde Birebir Görüşme Tekniği" konulu seminer Öğr. Gör. Dr. Gül Özsan tarafından 23 Şubat 2012 tarihinde verilmiştir. (Resimler için Bakınız 1 - 2 - 3 - 4)


Bölümümüzde atıl durumda olan bir odamızın 2011 Yaz aylarında tadilatı ve tefrişi yapılarak, araştırma görevlilerimize çalışma odası şekline dönüştürülmüştür. (Resimler için tıklayınız 1 - 23) Sponsoruna teşekkür ederiz

Bölümümüz Seminer Odasında 2011 Yaz aylarında tadilat yapılmış ve kısmen tefriş edilmiştir.  (Resim İcin Tıklayınız 1)


''Mezun İzleme Sistemi'' adlı proje Yrd. Doç. Dr. Müge Yüksel ve Öğ. Gör. Dr. Nilgün Canel tarafından 16 Aralık 2011 tarihinide sunulmuştur. (Resimler için tıklayınız 1 )


Bölüm araştırma görevlilerimizin "Kalabalık Sınıflarda Eğitim ve Öğretim - Yaz Projeleri" öğretim elemanlarımızın katılımıyla bir seminerde 6 Kasım 2011 tarihinde sunulmuştur. (Resimler için tıklayınız 1 )


Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Ayşen BAKİOĞLU tarafından, Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ev sahipliğinde düzenlenmiş olan, Uluslararası bir çalışma ziyareti kapsamında, bütün ilçe okul yöneticileri, yönetici yardımcıları ve rehber danışmanlara yönelik, "Eğitimde Kalitenin Yükseltilmesi" konulu konferans İSTEK Semiha Şakir Lisesi Konferans Salonu'nda 14 Ekim 2011 tarihinde verilmiştir. (Resim için tıklayınız 1)

Erasmus Öğretim Elemanı Değişim Programı kapsamında bölümümüze Portekiz IESFAFE'den gelen Prof. Dr. Dalilo Lino'nun "Erken Çocukluk Eğitiminde Çocuklarda Öğrenmenin Değerlendirilmesine Yönelik Pedagojik Dokümanların Kullanımı: Bir Eylem Araştırması" konulu semineri 2 Mayıs 2012 tarihinde gerçekleştirilmiştir. (Resimler için tıklayınız 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6)


2010-2011 Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni gerçekleştirildi. (Resimler için tıklayınız 1 - 2 - 3 - 4 - 5).

 

27 Nisan 2011, Saat 11.00 de fakülte konferansları kapsamında, Yrd. Doç. Dr. Osman Sezgin, "Psikolojik Açıdan Küreselleşmenin Kişiliğe Etkisi" konulu bir konferans gerçekleştirmiştir. (Resim için tıklayınız 1).

Erasmus Öğretim Elemanı Değişim Programı kapsamında ders vermek üzere Danimarka University College Capital (UCC) Üniversitesinden Karen Prins  tarafından bölümümüzde "Erasmus Değişim Programının Öğrenim Çıktıları" konulu bir seminer 15 Mart 2012 tarihinde Öğr. Gör. Esra Molu'nun katkılarıyla gerçekleştirilmiştir. Ayrıca, Sayın Prins'in Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Ayşen Bakioğlu'nu ziyareti sırasında, bölümümüz öğretim elemanları ve doktora öğrencileriyle ülkelerin eğitim sistemine ilişkin bilgi alışverişinde bulunuldu.  (Resimler için tıklayınız 1 - 2)

Amerika Birleşik Devletleri'nden bazı akademisyen misafirlerimiz bölümümüzü ziyaret etmiş ve kendileri ile bir tanışma toplantısı yapılmıştır. (Resimler için tıklayınız 1 - 2 - 3 - 4)

"Erasmus Öğretim Elemanı Hareketliliği" programı kapsamında bölümümüze konuk olan Alman akademisyen Petra Hartmann tarafından "6-8 Yaş Arası Çocuklarda Duyguların Yoğunluğunu Ölçmek" isimli sunum gerçekleştirilmiştir. (Resim için tıklayınız 1)

Danimarkalı konuğumuz Inge Danilesen tarafından, fakültemiz etkinlikleri içinde 29 Mart 2011 tarihinde, Saat 14.30 da, Danimarka Eğitim Sistemi Konulu bir konferans verilmiştir. (Resim için tıklayınız 1)

Eğitim Bilimleri Doktora Odasının tadilat ve tefrişi gerçekleştirilmiştir. (Resimler riçin tıklayınız 1 - 2 - 3) Sponsoruna teşekkür ederiz.


Prof. Dr. Feyzi Öz'ün bilgi ve deneyimlerini paylaştığı bir seminer etkinliği gerçekleştirilmiştir. (Resim için tıklayınız 1)

 

 

 

2013 ve Sonrası Eğitim Bilimleri Etkinlik Arşivini görüntülemek için tıklayınız.


Bu sayfa Guidance and Psychological Counseling tarafından en son 08.04.2019 18:24:27 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM